Salonumuzda Uzman Masözler Çalışmaktadır

Masaj, tıbbi bir tedavi metodu olduğu için sadece konu hakkında eğitim almış, profesyonel, uzman ve deneyimli masörler tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde, rastgele uygulanan bir masaj faydadan çok zarara neden olacaktır. Bu sektörde en çok kullanılan terimler ve açıklamaları, aşağıdaki gibidir:

  • Masaj Terapisti: Masaj yapmak için gerekli eğitimi almış olan kişidir. Aynı zamanda bu mesleğin ismidir.
  • Sertifikalı Masaj Terapisti: Sadece gerekli eğitimi almakla kalmayan, hizmet kalitesi meslek odaları veya diğer profesyoneller tarafından onaylanmış masaj terapistlerini ifade eden bir terimdir.
  • Lisanslı Masaj Terapisti: Lisans, bir nevi çalışma iznidir. Bir masaj terapistinin belirli bir masaj salonunda çalıştığını ve bu durumdan yetkililerin haberdar olduğunu gösterir. Lisanslı masaj terapisti ile sertifikalı masaj terapisti aynı şey değildir.

Günün Yorgunluğunu Bizimle Atın

İdeal olan, hem sertifikalı ve hem de lisanslı masaj terapistlerini tercih etmektir. Zira sadece bu masörler üst düzey bir hizmet kalitesini ve tıbbi esaslara göre yapılan masaj uygulamalarını garanti edebilir. Uzman masörlerden hizmet almak, hem vücut ve hem de zihin sağlığınız açısından faydalı olacaktır. Bursa masaj salonları arasında lider marka olan Nil masaj salonu, sadece sertifikalı ve lisanslı masözler ile çalışmaktadır. Uzman, deneyimli ve profesyonel masözlerimiz, günün yorgunluğunu atmanız ve bir sonraki güne hazır olmanız için size yardımcı olmaya hazırdır.

Masajın Vücuda Faydaları

Masaj, binlerce yıldan bu yana uygulanan tıbbi bir tedavi tekniğidir. 3000 yıl kadar önce Çinliler tarafından keşfedilmiş, ünlü hekim Hipokrat dahi masajı bir tedavi metodu olarak tavsiye etmiştir. Masajın etkinliği, derinin altındaki kan akışını değiştirebilme özelliğinden kaynaklanır. Masaj uygulanan bölgelerdeki kan akışı, diğer bölgelere kıyasla hızlanır. Hızlı bir kan akışı, o bölgeye daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Bu durumun çeşitli sonuçları vardır:

  • Eğer o bölgedeki kaslar tutulmuş ve kasılmışsa, yumuşayıp gevşerler.
  • Eğer o bölgede bir yaralanma varsa, daha hızlı bir şekilde iyileşir.
  • Masaj uygulanan bölgede bir rahatlama sağlanır ve gelecekte oluşabilecek problemlerin önüne geçilir.

Nil Bursa Masaj Salonu Hizmetinizde

Elbette, masajın en önemli faydalarından biri de, stres seviyelerini düşürmesidir. Yüksek stres, dolaşım problemlerinden sindirim sorunlarına kadar pek çok rahatsızlığın nedenidir. Nitekim şeker hastalığı, kalp krizi ve hatta inme gibi rahatsızlıklarda dahi tetikleyici etkisinin olduğu bilinmektedir. Masajın stres seviyelerini düşürdüğü ve bu nedenle vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirdiği, bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Masaj yaptırarak elde edeceğiniz rahatlama hissi, bir sonraki güne hazır olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Bursa masaj salonları arasında bir numara olan Nil Masaj Salonu, sertifikalı ve tecrübeli masörleri ile size yardımcı olmaya hazırdır. Salonumuzda Thai masajı, sultan masajı, Türk hamamı masajı gibi pek çok farklı teknik uygulanmaktadır.

Masaj Yaptırırken Dikkatli Olun

Masaj yaptırmanın gerek ruhsal, gerekse de fiziksel açıdan pek çok faydası olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Gerçekten de, düzenli olarak masaj yaptırmak stres seviyelerini düşürür, vücudu rahatlatır ve pek çok hastalığa karşı koruyucu etki doğurur. Masaj, tıbbi bir tedavi tekniğidir. Bu tanımdan da anlaşılabileceği gibi, isteyen herkesin yapabileceği bir uygulama değildir. Masajın etkinliği, masaj uygulanan bölgedeki kan akışını hızlandırma prensibine dayanır. Bunun olabilmesi için, belirli teknikler kullanılmalı ve örneğin daima aynı seviyede basınç uygulanmalıdır. Bu türden bir uygulama, ancak eğitimli, lisanslı ve sertifikalı masörler tarafından yapılabilir. Ayrı bir eğitim almamış kişilere masaj yaptırmak, faydadan çok zararı olabilecek bir durumdur.

Sadece Sertifikalı Masörler İle Çalışıyoruz

Vücudu rastgele yoğurmak ve uygun olmayan yerlere basınç uygulamak, ciddi rahatsızlıklara ve hatta yaralanmalara neden olabilecek bir durumdur. Bu tarz bir uygulamadan hiçbir fayda görmeniz mümkün değildir. Aksine, çeşitli zararları olacaktır. Diğer tüm tıbbi tedavi teknikleri gibi, masaj uygulamalarının da ehil ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir. Sertifikalı bir masör, vücudunuzdaki problemli bölgeyi tespit edecek ve en uygun masaj tekniğini kullanacaktır. Bursa masaj salonları arasındaki lider isim Nil Bursa Masaj Salonu, sadece eğitimli ve sertifikalı masörler ile çalışmaktadır. Bu nedenle, salonumuzda alacağınız masaj hizmeti profesyonel, hijyenik ve faydalıdır. Hemen şimdi web sitemizden randevu alabilirsiniz.