Kendinizi Uzman Ellere Bırakın

Masaj yaptırmak sadece rahatlama sağlamakla kalmaz, pek çok fayda elde etmenizi de sağlar. Masaj yaptırmanın aşağıdaki rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak ispatlanmıştır:

Sırt ağrısı. Birden fazla bilimsel çalışma, sırt ağrısı için masaj tedavisinin etkinliğini göstermektedir. Masaj yaptırmak, kalıcı bel ağrısı için akupunktur tedavisinden daha iyi sonuç vermektedir.

Baş ağrısı. Bir başka ağrı tipi olan baş ağrısından, masaj ile kurtulmak mümkündür. Masaj terapisi migrene de iyi gelir ve uyku kalitesini artırır.

Osteoartrit. İsveç masajı, osteoartrit rahatsızlığını tedavi etmek için geliştirilmiştir. Haftada bir veya iki kez bir saatlik masaj almak, bu rahatsızlığın olumsuz etkilerinin çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Masaj İle Tedavi

Kanser. Masaj yaptırmanın kanser semptomlarını veya tedavinin yan etkilerini azalttığı bilinmektedir. Ağrı, şişme, yorgunluk, mide bulantısı hatta depresyonu azaltmanıza ve bağışıklık sisteminizin işlevini iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Anksiyete. Masajın depresyon ve kaygıları hafifletmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Düzenli masaj yaptıran kişilerin depresyonun azaltılmasına yardımcı olan nörotransmitter seviyelerinde artış gözlenmiştir.

Elbette, tüm bu faydaları elde edebilmek için profesyonel bir masaj hizmeti almak gereklidir. Bu türden bir hizmeti de, sadece eğitimli, lisanslı ve sertifikalı masözler verebilir. Nil Bursa Masaj Salonu, profesyonel masör ve masöz kadrosu işe hizmetinizdedir. Pek çok farklı masaj tekniğinin uygulandığı salonumuzda, her ihtiyaca uygun masaj terapileri gerçekleştirilmektedir.