Masaj Yağları

Masaj salonumuzda birbirinden güzel sağlıklı masaj yağları kullanmaktayız. Bursa’da masaj salonları içerisinde hijyene en çok önem veren Nil Masaj Salonu olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli masaj yağları ve uzman masözlerimizle hizmet veriyoruz.

Ayrıca yağları 3 grupta toplayabiliriz.

1: Aromatik yağlar, 2 : Bitkisel yağlar, 3: Uçucu yağlar

Aromaterapi Yağları:

1: Bergamut Aroması 2: Gül Yağı 3: Mersin Yağı 4: Portakal Yağı 5: Okaliptus Aroması 6: Ardıç Yağı 7: Defne Uçucu Yağı

8: Adaçayı Yağı 9: Nane Yağı 10: Lavanta Yağı 11: Yasemin Yağı 12: Limon Yağı

Yağlar karıştırılıp , doğal bitkisel materyallerin distilasyonuyla elde edilen uçucu yağların beden ve ruh sağlığında kullanılmasının bilim sanatı olarak tanımlanmasıdır.Aromaterapi yağları Bursa masaj salonumuzda uzman masözlerimiz tarafından aromaterapi masajı esnasında itina ile kullanılmaktadır.

MASAJ YAĞLARI :

1: Susam Yağları 2: Alabalık Yağı 3: Kekik Yağı 4: Lavanta Yağı 5: Nane Yağı 6: Gliserin Yağı 7: Ardıç Yağı 8: Jojoba Yağı

9 : Biberiye Yağı 10: Portakal Yağı

Yağlar karıştırılıp vücuda masaj yapmada kullanılır. Bütün vücut , bu yağlarla ovulur. NİL MASAJ SALONUMUZDA Jojoba ve Portakal yağları uzman masözlerimiz tarafından kullanılmaktadır.

1: Susam Yağları : (OLEUM SESAMOUM ) dahilen müshil, haricen iseözellikle kuru ciltlere, kirpik, kaş ve saçlara rahatlıkla kullanılması tavsiye edilir. Saç kırılmalarını önler.Şeker hastalığında da kullanılmaktadır. Yanıklarda iyileştirici özelliği vardır.Her cilt tipine uygundur.Yemeklere lezzetverir.Romatizma ve selülit için faydalıdır.

KULLANIŞI: Her sabah aç karnına 1 çay kaşığı içilir.Müshil olarak da 1 çay kaşığı alınır.Haricen cilde masaj şeklinde uzman masözler eşliğinde bursa masaj salonumuzda uygulanır.

2: Alabalık Yağı (Oleum De La Truıte ) : Romatizma ve bel ağrılarına iyi gelir. Bel fıtığı ve kas (adele) ağrılarına kullanılması önerilir.Kas gevşetici , kireçlenmeler ve mafsal ağrılarına da kullanılır.

KULLANIŞI : Haricen cilde uzman masözlerimiz eşliğinde bursa masaj salonumuzda masaj yapılarak uygulanmaktadır.

3 : KEKİK Uçucu Yağı (OLEUM TYMUS )

Bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına dişeti rahatsızlıklarına , şeker hastalığına, romatizmaya önerilir. Kurt düşürücü olarak kullanılabilir. Alyuvar oluşumunu arttırır. Yara ve yanıklara antiseptik olarak kullanılabilir. Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da yardımcı olur.Kolestrol ve yüksek tansiyon dengeleyicidir.Zayıflamada yağ çözücü olarak tavsiye esilir.

KULLANIŞI : Dahilen 2-3 damla , yarım fincan suya katılarak veya şeker üzerine damlatılarak kullanılır. HARİCEN : Bursa Masaj Salonumuzda parmak uçlarıyla uzman masözlerimiz eşliğinde masaj yapılarak tatbik edilmektedir.Fazla miktarda dahilen kullanılması sakıncalıdır.Düşük tansiyonu olanlarda dahilen alınmamalıdır.